Värvus loob meeleolu

Reprezentabla noskaņa

Šim nolūkam der izsmalcināti sarkanie toņi, pelēka un tumši zila krāsa. Akcentiem var lietot mokas toņus, bēšu vai tumši violetu krāsu. Reprezentablumu pasvītro radoši efekti zelta vai sudraba krāsā.

Mājīga noskaņa

Mājīgu noskaņu rada siltas krāsas un harmoniskas krāsu kombinācijas: dzeltenie un oranžie, siltie sarkanie, siltie olīvu zaļie toņi. Arī dažādas brūnā nianses, piemēram, kombinācijā bēšiem toņiem, vairo siltumu un mājīgumu.

Nomierinoša noskaņa

To var panākt, lietojot dabiskus toņus, piemēram, smilškrāsu, zemes brūnos toņus, kā arī maigus, gaišus zaļos un zilos toņus. Nomierinošo atmosfēru pasvītro vienas krāsas dažādu toņu kombinācijas, piemēram, bēšs ar brūnu, bet atsvaidzina – zaļais un zilais.

Jauneklīga noskaņa

Jaunību iemieso tādas enerģiskas, stilīgas krāsas kā citronu dzeltena, tirkīzila, salātzaļa, oranža un rozā. Aktuālās spilgtu krāsu kombinācijas, piemēram, citronu dzeltens kopā ar tirkīzu, padara interjeru modernu un izteiksmīgu.

Maiga noskaņa

Maigu, sievišķīgu raksturu telpām piešķir tādas krāsas kā baltā, ceriņkrāsa, krēmkrāsa, rozā vai zaļie pasteļtoņi. Šādas noskaņas izteiktākais variants ir baltās krāsas un krēmkrāsas kombinācija dažādos toņos.

Bezrūpīga noskaņa

Šajā gadījumā piemērotākās krāsas ir dzeltena, dzeltenzaļa, salātzaļa un oranža. Bezrūpīgo, dzīvespriecīgo noskaņu pasvītro košu krāsu kombinācijas, piemēram, dzeltens ar zaļu.

Dabiska noskaņa

Daba neapzināti asociējas ar ūdeni, svaigu gaisu, pļavām un ziediem. Tādēļ dabiskuma akcentēšanai var izvēlēties šādas krāsas: zilo, zaļo, balto, kā arī zemes toņus, piemēram, brūno un bēšo. Šo krāsu kombinācijas izstaro harmoniju un rada dabiskuma sajūtu.

Krāsu toņu izvēle ietekmē atmosfēru telpās vai telpas iekšējo starojumu. Svarīgi ir ievērot to, ka tonim ir jāatbilst telpas iekārtojumam, tas nedrīkst būt pilnīgi citā stilā. Turklāt arī krāsu ietekmei ir robežas – piemēram, ja istabas iekārtojums ir jauneklīgs un enerģisks, ne ar kādu sienu krāsu nav iespējams panākt elegantu iespaidu.Tāpēc pirms ķerties pie telpas iekārtojuma, padomājiet jau laicīgi kādu noskaņu šai telpai būs jārada.

Eleganta noskaņa

Ideāli piemērotas krāsas ir balta, krēmkrāsa, bēša, pelēka, brūna vai tumši zila. Kā akcentus var veidot radošus efektus sudraba vai metāliskā brūnā krāsā. Tādējādi iespējams izcelt noteiktus elementus un pasvītrot eleganci.

Vēsa noskaņa

To var radīt, izmantojot pelēku, zilu, gaiši zaļu, zilganu bordo vai antracīta toni. Šo noskaņu papildus var akcentēt, izmantojot radošus efektus sudraba vai metāliskā bordo krāsā.